
GroenLinks onderzoekt of bewoners Nieuw-Noord zomers een parkeervergunning willen
Zandvoort Het gemeentebestuur gaat binnenkort beslissen of auto’s in de zomermaanden met een vergunning moeten parkeren in het dorp. Dit geldt voor alle wijken behalve in de wijk Nieuw-Noord. Daar zal het parkeren nog gratis blijven. De parkeerproblemen, die nu al jaren in Park Duinwijk, Oud-Noord en Tranendal zijn, kunnen dus worden verplaatst naar de laatst overgebleven gratis wijk Nieuw-Noord.
De parkeerproblemen in Park Duinwijk, Oud-Noord en Tranendal waren jaren geleden ontstaan. Autobezitters in een deel van Zandvoort moesten een parkeervergunning aanvragen voor het hele jaar. Dit heeft in de gratis wijken Park Duinwijk, Oud-Noord en Tranendal veel overlast veroorzaakt, vooral in de zomermaanden. Veel verblijfsgasten en strandhuisbezitters parkeerden hun auto in deze wijken. Aangezien Nieuw-Noord nu de laatste wijk wordt, waar gratis geparkeerd kan worden, is de kans groot dat deze problemen zich verplaatsen naar Nieuw-Noord, volgens de mening van GroenLinks.
Daarom wil GroenLinks peilen of de bewoners van Nieuw-Noord een parkeervergunning willen in de zomermaanden. Als bewoners aangeven voor een parkeervergunning te zijn, gaat GroenLinks zich hiervoor hard maken in de gemeenteraad. Als blijkt dat de meeste bewoners geen parkeervergunning willen, zal Nieuw-Noord niet worden meegenomen en blijft daar het gratis parkeren bestaan. Het risico bestaat dan wel dat er veel auto’s uit andere wijken hun auto in Nieuw-Noord gaan parkeren.
Bewoners kunnen twee korte vragen invullen op de website: https://forms.gle/QyohxeXGLGAfxjUj8
De twee vragen die er worden gesteld zijn: “In welke wijk woont u?” en “Bent u voor of tegen een zomerparkeervergunning voor Nieuw-Noord?”. De vraag wordt ingeleid met een korte uitleg. De enquête kan tot aan de raadsvergadering van 23 maart worden ingevuld.