HAARLEMMERMEER Een steek hoort er bij, maar verder is het vooral leuk en interessant om de basiscursus imkeren te volgen bij Imkervereniging Haarlemmermeer. Komend voorjaar kunnen twaalf deelnemers terecht om hun kennis over bijen stevig bij te spijkeren.
Coördinator Monique Klemann is blij weer eens een cursus te kunnen bieden. “Dan gebeurt niet vaak. Vijf jaar geleden was in Haarlemmermeer de laatste basiscursus imkeren, maar dat was klein opgezet en bestond uit slechts vier dagen.”
“We hadden de afgelopen periode geen mensen die een dergelijke cursus goed kunnen geven. Ons lid Wout van der Werf is echter sinds kort gediplomeerd leraar imkeren en kan dus aan de slag.”
Aan de animo ligt het niet. Voor een dergelijke cursus bestaat een wachtlijst, deels van buiten. Imkervereniging Haarlemmermeer wil juist mensen uit de gemeente benaderen. “We doen dat mede om nieuw bloed te krijgen”, verklaart Monique. “We beschikken in De Groene Weelde in Cruquius over een geweldig bijenpark. Het zou leuk ..